Ośrodek Kultury Sportu
i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce

ul. Jana Pawła II 6 | 63-910 Miejska Górka | 65 547 4181

„SMERFY” I „JAGÓDKI” W BIBLIOTECE

IMG 1202W dniu 17 styczna br. dzieci z grup „Smerfy" i „Jagódki" z przedszkola TUPTUP w Miejskiej Górce gościły w Wypożyczalni Książek dla Dzieci i Młodzieży. Miłych gości powitał dyrektor OKSiAL Marek Stach. Pogadankę dotyczącą m. in. zbiorów biblioteki oraz zasad korzystania z jej zbiorów poprowadziła kustosz Danuta Orzechowska. Najmłodsi z zaciekawieniem wysłuchali również przeczytanych im opowieści o przygodach wróbelka Elemelka Hanny Łochockiej i wierszy Jana Brzechwy. Z chęcią rozwiązywali także zadawane zagadki oraz oglądali nowe książki, zakupione przez OKSiAL dla dzieci. Na zakończenie spotkania każde z milusińskich otrzymało kolorową zakładkę do książki oraz zostało poczęstowane słodyczami. Najmłodsi sprawili miłą niespodziankę gospodarzom, wręczając dyrektorowi i pani bibliotekarce kubek oraz torbę z log przedszkola. Na pamiątkę spotkania wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia.

Czytaj dalej

WYBIERAM BIBLIOTEKĘ

IMG 0046Dobiegł końca XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Wybieram Bibliotekę". W akcji,jak co roku, wziął udziałnaszOśrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej.Z tej okazji przygotowaliśmykilka interesujących propozycji, którecieszyły się dużym zainteresowaniem.W poniedziałek, 11 maja przedstawiony został monodram „Spór o zamek" w wykonaniu krakowskiego aktora Andrzeja Jurczyńskiego, który obejrzeli uczniowie starszych klas szkół podstawowych i gimnazjaliści z gminnych placówek. Po spektaklu aktor poprowadził warsztaty. Wzięli w nich udział członkowie kółka teatralnego działającego w naszym OKSiAL oraz wszyscy inni chętni.

Czytaj dalej

GIMNAZJALIŚCI W BIBLIOTECE

gimnazjalisci 0118 października br., w „Wypożyczalni książek dla dorosłych" OKSiAL odbyła się lekcja biblioteczna, której celem było zapoznanie uczestników z zagadnieniem właściwego korzystania ze zbiorów bibliotecznych. W spotkaniu, które prowadziła starszy biblitekarz, Elżbieta Wolna, wzięli udział, uczniowie I klasy gimnazjum z Zespołu Szkól w Miejskiej Górce, z wychowawcą Renatą Moryson. Gimnazjaliści zapoznali się ze zbiorami oraz katalogami bibliotecznymi oraz uczyli się wyszukiwania książek.
Na następnych zajęciach, jakie zostały zaplanowane, uczniowie zapoznają się z opisem bibliograficznym książek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia - w rozwinięciu artykułu.

czytaj dalej

Sześciolatki z wizytą w bibliotece

IMG 5007W dniu 6 marca br. w Wypożyczalni Książek dla Dzieci i Młodzieży gościły dzieci z Oddziału Przedszkolnego „0" b, przy Szkole Podstawowej w Miejskiej Górce. Grupa zapoznała się z działalnością biblioteki i zasadami korzystania z jej zbiorów. Wszyscy z ciekawością oglądali zaprezentowane im książki, wysłuchali wierszy Jana Brzechwy oraz przysłów z nowej książki Urszuli Kozłowskiej „Kolorowe przysłowia". Każde dziecko otrzymało kolorową zakładkę do książki oraz cukierki. Sześciolatki odwiedziły również Wypożyczalnię Książek i Czytelnię dla Dorosłych.

Czytaj dalej

WYSTAWA POŚWIĘCONA JANOWI PAWŁOWI II

wystawa 01Zapraszamy do obejrzenia wystawy okolicznościowej, zatytułowanej „Jan Paweł II - Papież Dialogu", przygotowanej z okazji XIII Dnia Papieskiego.
Ekspozycja prezentuje zdjęcia z życia Papieża oraz książki i artykuły, gromadzone w zbiorach bibliotecznych naszego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. Zapoznać się można także z twórczością pisarską Ojca Świętego oraz publikacjami, dotyczącymi pontyfikatu Papieża z Polski, który był czasem wielkiego dialogu.
Każdy, komu bliski jest Jan Paweł II, powinien skorzystać z okazji i obejrzeć przygotowaną wystawę, którą można oglądać do końca października w budynku OKSiAL.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w rozwinięciu artykułu.

czytaj dalej