Ośrodek Kultury Sportu
i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce

ul. Jana Pawła II 6 | 63-910 Miejska Górka | 65 547 4181

Zimowe granie na „ Orliku” po raz trzeci…

banner pilka 2Na kompleksie boisk sportowych ORLIK w Miejskiej Górce rozegrano już trzecią edycję Ligi Piłki Nożnej amatorów o „ Białą Piłkę". Mecze rozgrywane były w każdą niedziele od 6 stycznia do 13 lutego br., organizatorem przedsięwzięcia był Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

Dla organizatorów głównymi celami ligi były popularyzacja gry w piłkę nożną jako jednej z form aktywnego spędzania czasu w okresie zimowym, rozwijanie zainteresowań sportowych i rekreacyjnych wśród młodego pokolenia i nie tylko oraz promocja zdrowego stylu życia.

W zmaganiach udział wzięło 8 drużyn, w skład których wchodzili zawodnicy niezrzeszeni w klubach w wieku od 15 lat. Mecze rozgrywane były systemem ' każdy z każdym' . Liga stała na wysokim poziomie, w całych rozgrywkach padły aż 192 bramki.

Najlepszymi na ' zimowym boisku' okazali się być „Amatorzy" z Miejskiej Górki z dorobkiem 19 punktów. Drugie miejsce przypadło w udziale zespołowi LZS Golinka natomiast na ostatnim stopniu podium uplasowało się FC KAWCZE. Miejsce od czwartego do ósmego zajęły kolejno: LZS Konary, LZS Sobiałkowo, LZS Roszkówko, QUATTRO Miejska Górka i drużyna 40 PLUS-MINUS.

Trzy pierwsze zespoły otrzymały puchary oraz medale ufundowane przez Starostę Rawickiego, a wszystkie drużyny nagrody, piłki nożne, sponsorowane przez Burmistrza Miejskiej Górki. Poza tym każdy zawodnik dostał dyplom z zdjęciem całej swojej drużyny

Najlepszym bramkarzem zawodów wybrano Jacka Stróżyka - Amatorzy Miejska Górka, królem strzelców został Mateusz Kłalulak - Amatorzy Miejska Górka - 14 bramek, a najlepszym zawodnikiem – Adrian Hrapek – LZS Golinka. Każdy z nich otrzymał pamiątkową statuetkę.

Tabele końcowe
Strzelcy