Ośrodek Kultury Sportu
i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce

ul. Jana Pawła II 6 | 63-910 Miejska Górka | 65 547 4181

Nasze występy

15 stycznia 2012
Nasz debiut podczas VI Wielkopolskiego Przeglądu Chórów w Rawiczu
Po raz pierwszy nasze koło śpiewacze wystąpiło z przygotowanym programem w dniu 15 stycznia 2012r. w rawickim Domu Kultury, gdzie odbywał się VI Wielkopolski Przegląd Chórów. Zaśpiewaliśmy 4 utwory: Gloria in excelsis Deo, kolędę Wśród nocnej ciszy oraz dwie pastorałki - My też pastuszkowie i Gdy na ziemi Bóg się rodzi. W tej ostatniej Renata i Marek Stachowie wykonali w duecie drugą zwrotkę. Debiut okazał się bardzo udany. Występ zachwycił publiczność, która nagrodziła śpiew gromkimi brawami, a burmistrz Karol Skrzypczak bezpośrednio po występie złożył serdeczne gratulacje naszej dyrygent Jowicie Augustyniak i nam – już prawdziwym chórzystom. Warto też dodać, że chór za swój występ otrzymał dyplom i statuetkę.

10 czerwca 2012r. Pracowita niedziela
Występ w kościele św. Mikołaja w Miejskiej Górce
Na zaproszenie księdza proboszcza Marian Podlarza nasz chór zaśpiewał podczas niedzielnej mszy św. w miejskogóreckim kościele parafialnym św. Mikołaja. Był to dla nas wyjątkowy występ, ponieważ po raz pierwszy zaprezentowaliśmy się miejscowej społeczności. Wykonaliśmy kilka utworów, m. in. Barkę, Abba Ojcze, Christus vincit, Ciebie ja chwalić będę, Amen, Heaven is a wonderful place. Po liturgii pojechaliśmy do Pakosławia, gdzie odbywał się Przegląd Chórów.

10.06.2012
XXXVII Wielkopolskie Święto Pieśni i Muzyki Pakosław 2012
Tej niedzieli w Pakosławiu było bardzo tłoczno. Na przegląd przyjechało wiele chórów. Wszyscy chcieli wypaść na pakosławskiej scenie jak najlepiej. Nasz występ można uznać za udany. Słowa pochwały usłyszeliśmy od wójta Pakosławia – Kazimierza Chudego oraz od naszego burmistrza. Za swój występ otrzymał dyplom i statuetkę

15 czerwca 2012
Dni Miejskiej Górki.
Scena Ośrodka Kultury w Miejskiej Górce jest nam doskonale znana. Tu w każdy czwartkowy wieczór, pod czujnym okiem, a raczej uchem naszej dyrygent Jowity Augustyniak, uczymy się trudnej, ale jakże pięknej sztuki śpiewu. Tym razem, gdy odsłonięto kurtynę, ujrzeliśmy zgromadzoną publiczność. Musieliśmy przełamać tremę i zaśpiewać jak najlepiej. Udało się. Po występie sala zareagowała gromkimi brawami. Koncert ten miał miejsce podczas uroczystej inauguracji Dni Miejskiej Górki, kiedy to burmistrz Karol Skrzypczak przekazał symboliczne klucze do bram miasta przedstawicielom klubu sportowego Sparta. Na scenie wystąpili także chór Metrum z miejscowej podstawówki, Orkiestra Dęta Miejska Górka i duet gitarowy Mirosław i Daniel Szymankiewicz.

1 września 2012
Dla Młodej Pary – Lidii i Marcina -
Drugi nasz występ w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Mikołaja w Miejskiej Górce, miał miejsce podczas ślubu Lidii z Dąbrowy i Marcina z Rawicza. Rodzice weselni poprosili nas o uświetnienie tej ślubnej ceremonii. Było uroczyście i wzruszająco, a jednocześnie pogodnie i radośnie. Śpiewaliśmy między innymi: Heaven is a wonderful place, Ciebie ja chwalić będę, Christus vincit, Abba Ojcze, Gloria in excelsis Deo. Wierzymy, że pieśni te przyniosą Młodym szczęście. Weselnicy wysoko ocenili zaprezentowany przez nas repertuar.

22 września 2012
Występ podczas obchodów 750-lecia nadania praw miejskich Sarnowie -
Niepowtarzalna atmosfera panująca w tym czasie w całym miasteczku, miała wpływ również na odbiór naszego specjalnego repertuaru, który zaprezentowaliśmy w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła w Sarnowie. Najciekawszym punktem programu był Hymn III Tysiąclecia z solowymi popisami Alicji Synowiec i Igora Demutha. Swoje występy miały też inne chóry z powiatu rawickiego. Cieszymy się, że nasze koło śpiewacze z Miejskiej Górki wzięło udział w tych historycznych dla sąsiedniego miasta obchodach.