Ośrodek Kultury Sportu
i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce

ul. Jana Pawła II 6 | 63-910 Miejska Górka | 65 547 4181

Występ podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej - 14 grudnia 2012

Na zaproszenie burmistrza Karola Skrzypczaka i przewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Golińskiego wystąpiliśmy ze świątecznym repertuarem podczas uroczystej sesji, podsumowującej rok 2012. Występ solowy miały Aldona Kiałka, Marzena Maciaszek i Zuzanna Baksalary. Nasze śpiewanie zostało mile i ciepło przyjęte zarówno przez radnych, jak również przez zaproszonych gości, wśród których byli między innymi senator Marian Poślednik, starosta rawicki Zygmunt Wolny, proboszcz miejskogóreckiej parafii, dyrektorzy placówek oświatowych, sołtysi, przedstawiciele klubów i stowarzyszeń z gminy Miejska Górka, lokalni przedsiębiorcy. Swój koncert zaprezentowała też Orkiestra Dęta, działająca przy OKSiAL w Miejskiej Górce. Jej kapelmistrz Franciszek Gołaś otrzymał w czasie uroczystości statuetkę Zasłużony dla gminy Miejska Górka. W ten sam sposób wyróżniono wieloletnią przewodniczącą Klubu Seniora Henrykę Kolibabkę oraz pośmiertnie dyrektora Szkoły Podstawowej w Miejskiej Górce Marka Ratajczaka.

Spotkanie wprowadziło nas wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Świąteczne życzenia złożyli burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej. Podziękowali za piękne kolędy i pastorałki, a nasza dyrygent Jowita Augustyniak w dowód uznania otrzymała okazałe hipeastrum.

 

 

 

Śpiewamy w Rawiczu dla Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” - 13 grudnia 2012

W dniu 13 grudnia 2012r. wystąpiliśmy w rawickim Domu Kultury z wiązanką kolęd i pastorałek podczas opłatkowego spotkania Stowarzyszenia Sprawnych Inaczej Ich Rodzin i Przyjaciół „Pomocna Dłoń". W repertuarze znalazły się m. in. pastorałki: My też pastuszkowie, Gdy na ziemi Bóg się rodzi oraz Kiedy pierwsza gwiazdka błyśnie. Było to dla nas kolejne nowe doświadczenie. Niektóre kolędy wykonaliśmy wspólnie z młodzieżą z sierakowskiego gimnazjum, gdzie instruktorem muzyki jest nasza dyrygent Jowita Augustyniak. Wypełniona po brzegi sala włączyła się do śpiewu, a następnie nagrodziła świąteczny program głośnymi oklaskami.

 

 

 

Dla Młodej Pary Lidii i Marcina - 1 września 2012

Drugi nasz występ w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Mikołaja w Miejskiej Górce, miał miejsce podczas ślubu Lidii z Dąbrowy i Marcina z Rawicza. Rodzice weselni poprosili nas o uświetnienie tej ślubnej ceremonii. Było uroczyście i wzruszająco, a jednocześnie pogodnie i radośnie. Śpiewaliśmy między innymi: Heaven is a wonderful place, Ciebie ja chwalić będę, Christus vincit, Abba Ojcze, Barka. Wierzymy, że pieśni te przyniosą Młodym szczęście. Weselnicy wysoko ocenili zaprezentowany przez nas repertuar.

 

 

 

Występ podczas obchodów 750-lecia nadania praw miejskich Sarnowie - 22 września 2012

Niepowtarzalna atmosfera panująca w tym czasie w całym miasteczku, miała wpływ również na odbiór naszego specjalnego repertuaru, który zaprezentowaliśmy w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła w Sarnowie. Najciekawszym punktem programu był Hymn III Tysiąclecia z solowymi popisami Alicji Synowiec i Igora Demutha. Swoje występy miały też inne chóry z powiatu rawickiego. Cieszymy się, że nasze koło śpiewacze z Miejskiej Górki wzięło udział w tych historycznych dla sąsiedniego miasta obchodach.

 

 

 

Dni Miejskiej Górki - 15 czerwca 2012

Scena Ośrodka Kultury w Miejskiej Górce jest nam doskonale znana. Tu w każdy czwartkowy wieczór, pod czujnym okiem, a raczej uchem naszej dyrygent Jowity Augustyniak, uczymy się trudnej, ale jakże pięknej sztuki śpiewu. Tym razem, gdy odsłonięto kurtynę, ujrzeliśmy zgromadzoną publiczność. Musieliśmy przełamać tremę i zaśpiewać jak najlepiej. Udało się. Po występie sala zareagowała gromkimi brawami. Koncert ten miał miejsce podczas uroczystej inauguracji Dni Miejskiej Górki, kiedy to burmistrz Karol Skrzypczak przekazał symboliczne klucze do bram miasta przedstawicielom klubu sportowego Sparta. Na scenie wystąpili także chór Metrum z miejscowej podstawówki, Orkiestra Dęta, działająca przy OKSiAL i duet gitarowy Mirosław i Daniel Szymankiewicz. Również te koncerty bardzo spodobały się widowni.